Reisimine teeb õnnelikuks - selles ei kahtle vast ükski reisisell. Hollandis läbi viidud uuringu kohaselt on inimene aga kõige õnnelikum reisi kavandades. Seetõttu soovitatakse teha ühe pika puhkusereisi asemel mitu lühikest.
Macchu Picchu, Peruu

Sellepärast pole imestada, et tihti on peale reisi kuidagi tühi tunne ja tahaks kohe järgmist reisi planeerima asuda:) Uuringu kohaselt kestab puhkuse planeerimise positiivne efekt 8 nädalat. Samal ajal, kui isegi nendel, kes hindasid oma puhkust väga lõõgastavaks, kestis positiivne efekt vaid kaks nädalat. Neil, kes pidasid puhkust lihtsalt lõõgastavaks, ei märgatud aga üldse olulist kasvu õnnetundes.
Geiser Islandil

Õnnetunnet ei mõjutanud reisi pikkus, seetõttu soovitavad uurijad võtta ühe pikema puhkuse asemel mitu lühemat. Ja ega reisimine ei pea tähendama kuhugi kaugele sõitmist, ka lähedal on avastamist ja palju ilusaid kohti. Lisaks ei pea reisimine olema sugugi kallis.

Ise olen täheldanud, et muutun rahutuks, kui järgmist reisi planeeritud ei ole. Piisab lennukipiletite ostmisest või kasvõi plaanistki:)

Head reiside kavandamist!

Dream big, dream travel